O sklepie

Witaj w sklepie internetowym sejfEXPERT - jedynym sklepie internetowym z sejfami, kasami i szafami pancernymi, w którym jakość jest wyższa niż cena.

Jak skutecznie chronić dokumenty w szafie pancernej?

W dzisiejszych czasach informacja często jest warta więcej niż pieniądze. Nie powinno zatem dziwić, iż w przedsiębiorstwach przykłada się szczególną wagę do ochrony tajności dokumentów. W tym celu wykorzystuje się rozmaite szafy pancerne, mające zapewnić, że nikt z niepowołanych do tego osób nie dostanie się do cennych informacji.

Dlaczego należy chronić dokumenty?

Dokumentacja firmowa zawiera m.in. informacje o bieżącej działalności przedsiębiorstwa, a także o planach na przyszłość. Jeżeli informacje te przedostałyby się do konkurencji, często mogłoby to doprowadzić nawet do upadku danej firmy. Ponadto, nie wszystkie dokumenty posiadają swoje wersje cyfrowe. Innymi słowy, utrata dokumentu, wskutek kradzieży lub zniszczenia, mogłaby być dla firmy bardzo kosztowna, i to dosłownie.

Nie można również zapominać o ochronie danych osobowych. W dokumentach firmowych znajduje się wiele danych kontrahentów czy klientów. Należy je chronić nie tylko ze względu na troskę o renomę firmy, ale również z powodu wymogów prawnych. Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych – słynne RODO – zmusza przedsiębiorców do zachowania szczególnej prywatności wszelkich danych osobowych. Można stwierdzić, że szafa na dokumenty zaczęła odgrywać jeszcze ważniejszą rolę.

Porządkowanie dokumentów

Chcąc uchronić firmę przed chaosem organizacyjnym, niezbędne jest odpowiednie uporządkowanie dokumentów. Ważne jest zatem nie tylko wstawienie szafy na dokumenty, ale również wybór jej odpowiedniego modelu. Warto określić, jaką ilość dokumentów musi pomieścić mebel, aby dokonać trafnego wyboru. Generalnie im więcej półek i zakamarków, tym lepiej, gdyż umożliwia to lepszą organizację.

Zabezpieczenia szaf pancernych

Jeżeli szafy pancerne mają skutecznie chronić zawartość przed kradzieżą, czy zniszczeniem, koniecznie muszą posiadać odpowiednie zabezpieczenia. Oczywiście, najistotniejsza jest jakość materiału, z którego wykonana jest  szafa. Powinien on być odporny na działanie złodziei, często wykorzystujących rozmaite narzędzia, takie jak młotki, a nawet wiertła.

Ponadto, warto również zwrócić szczególną uwagę na zamknięcie szafy. Obecnie do wyboru są zamki kluczowe, a także szyfrowe w wersjach elektronicznej i mechanicznej.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl