Sejfy ścienne do wmurowania

Sejfy ścienne Koliber są doskonałą propozycją łączącą bezpieczeństwo z dyskrecją. Dzięki specjalnej budowie korpusu zostały przygotowane do wmurowywania w ściany budynków. Sejfy posiadają certyfikat wydany przez Instytut Mechaniki Precyzyjnej w Warszawie w klasie S1 zgodny z normą PN-EN 14450:2006 oraz atestowane zamki kluczowe i elektroniczne.

Sejf ścienny wmurowany w ścianę i ukryty np. za obrazem będzie stanowił świetnie zamaskowaną i jednocześnie bezpieczną skrytkę na wartościowe przedmioty, ważne dokumenty bądź broń krótką. Zobacz też naszą ofertę sejfów S1 dla wymagających. 

Dlaczego warto ukryć sejf ścienny domowy?

Dobrze zadbać o to, by sejf nie rzucał się w oczy. W przypadku włamania złodziej nie zauważy sejfu, a co za tym idzie, nie zdemoluje mieszkania podczas poszukiwań klucza do niego.

Co więcej, sejfy wmurowane w ścianie, na przykład ukryte za obrazem lub w podłodze nie zabierają przestrzeni i nie ingerują w wystrój pomieszczenia, w którym się znajdują.

Bezpieczeństwo sejfów domowych montowanych do ściany

Sejfy domowe mocowane do ściany są niezauważalne, ich znalezienie jest bardzo czasochłonne, a otwarcie bez klucza bądź szyfru niemożliwe. Wszystko to sprawia, że zawarte w nich kosztowności są bezpieczne.

Dostępne w sejfEXPERT sejfy ścienne Koliber należą do klasy odporności na włamanie S1,sejfy spełniają wymogi Rozporządzenia MSWiA dotyczące przechowywania broni i amunicji oraz wymogi normy polskiej i europejskiej PN-EN 14450:2006.

Sejfy wyposażone są w szereg zabezpieczeń, między innymi: progi utrudniające dostęp do rygli i uniemożliwiające wepchnięcie drzwi sejfu do środka, dodatkowe zabezpieczenie chroniące rygle przed przewierceniem oraz w blokadę drzwi.

Jak zamontować sejf ścienny?

Na zakup sejfu ściennego decyduje się wiele osób. Ważne, aby pamiętać, że montaż takiego sejfu musi być przeprowadzony w prawidłowy sposób, wtedy sejf w doskonały sposób będzie spełniał swoją funkcję.

O czym należy pamiętać podczas montażu sejfu ściennego?

  1. Ważny jest już sam wybór miejsca, w których chcemy umieścić sejf. Ściana powinna być około 10-15 cm grubsza niż głębokość sejfu. Warto umieścić sejf dość wysoko ‒ nawet gdy złodziej znajdzie naszą skrytkę, użycie wszelkiego typu narzędzi i przeprowadzenie prób otwarcia sejfu będzie niewygodne i bardziej czasochłonne.
  2. Krok drugi to przygotowanie otworu w ścianie, w którym umieścimy sejf.
  3. Zaleca się owinięcie sejfu metalową siatka, taka czynność sprawi, że sejf będzie lepiej zamocowany, tylną część sejfu warto natomiast owinąć siatką zbrojoną – stanowi to dodatkowe zabezpieczenie na wypadek próby włamania.
  4. Po umieszczeniu sejfu w ścianie, między ścianami sejfu a ścianą musi pozostać po około 2 cm wolnej przestrzeni, którą następnie należy wypełnić betonem. Warto też zabezpieczyć przednią ścianę i zamek, aby beton i woda nie uszkodziły mechanizmu.
  5. Gdy już wszystko wyschnie możemy przystąpić do malowania ścian.

Inne propozycje

W ofercie sejfEXPERT oprócz sejfów ściennych dostępne są również inne modele. Proponujemy sejfy do montażu w meblach lub we wnękach meblowych. W naszej ofercie znajdziecie również wolnostojące modele sejfów – odznaczają się one, w szczególności klasy Premium i Lux, wysoką estetyką wykonania, będą więc doskonale prezentować się w pomieszczeniach urządzonych w różnym stylu. Dostępne w naszej ofercie sejfy wyposażone są w kotwy, dzięki którym przytwierdzenie modelu do podłoża przebiega sprawnie.

Podsumowując, w zależności od preferencji, zakupić u nas możecie sejfy ścienne, sejfy wolnostojące, jak również sejfy do montażu we wnękach meblowych i w meblach.

Sejf Ścienny KSN 20 Sejf Ścienny KSN 20
Producent: Konsmetal
Cena: 1 009,00 zł

brutto

szt.
zobacz więcej
Sejf Ścienny KSN 35 Sejf Ścienny KSN 35
Producent: Konsmetal
Cena: 1 215,00 zł

brutto

szt.
zobacz więcej
Sejf Ścienny KSN 26 Laptop17'' Sejf Ścienny KSN 26 Laptop17''
Producent: Konsmetal
Cena: 1 293,00 zł

brutto

szt.
zobacz więcej
Sejf Ścienny KSN 45 Laptop17'' Sejf Ścienny KSN 45 Laptop17''
Producent: Konsmetal
Cena: 1 681,00 zł

brutto

szt.
zobacz więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl