Działamy na terenie całego kraju

O sklepie

Witaj w sklepie internetowym sejfEXPERT - jedynym sklepie internetowym z sejfami, kasami i szafami pancernymi, w którym jakość jest wyższa niż cena.

Zamki szyfrowe mechaniczne i elektroniczne – użytkowanie i zastosowanie

zamek kluczowy do sejfu

Funkcją zamków szyfrowych jest blokowanie drzwi sejfu, kas pancernych lub szaf. Poprawne otwarcie zamka zwalnia blokadę mechanizmu ryglowego, co pozwala na otwarcie drzwi. Zamki podzielone są ze względu na poziom zabezpieczeń na klasy od A do D, najpopularniejsze są zamki w klasach A i B.

Wszystkie sejfy, które znajdziesz w naszym sklepie posiadają wyłącznie certyfikowane (sprawdzone przez niezależne laboratorium badawcze) zamki dostosowane do klasy odporności sejfu.

Wyróżniamy dwa rodzaje zamków szyfrowych: mechaniczne i elektroniczne. Każdy z tych rodzajów ma swoje zalety i ograniczenia, wiele także zależy od indywidualnych preferencji użytkownika.

 

  1. Zamek szyfrowy mechaniczny

Zamek szyfrowy mechaniczny - S

Wyposażony w pokrętło z podziałką od 1 do 99. Manipulując w odpowiedni sposób pokrętłem ustawiamy kolejno liczby składające się na szyfr np. 10 – 20 – 30. Przy odpowiedniej wprawie otwarcie takiego zamka zajmuje mniej 30 sekund.

Zamek posiada możliwość wielokrotnej zmiany szyfru przez użytkownika. Jego niezaprzeczalną zaleta jest niezawodny mechanizm. Szyfrowe zamki mechaniczne ze względu na swoją cenę stanowią pewien kompromis pomiędzy zamkami kluczowymi, a zamkami szyfrowymi elektronicznymi.

Cena sejfu z mechanicznym zamkiem szyfrowym jest nieznacznie wyższa od ceny tego samego urządzenia z zamkiem kluczowym, a mamy te same korzyści jak przy zamku elektronicznym: nie potrzebujemy klucza, a szyfr przechowujemy w głowie.

Jeśli jakiś sejf w sklepie nie ma do wyboru opcji z zamkiem szyfrowym, skontaktuj się z naszym konsultantem i zapytaj o ofertę. Jedynym ograniczeniem tego zamka jest konieczność skupienia przy wprowadzaniu kody, gdyż czynność ta wymaga pewnej ręki i precyzji.

 

  1. Zamek szyfrowy elektroniczny

Zamek szyfrowy elektroniczny

Bezsprzecznie najprzyjaźniejszy w użytkowaniu zamek. Jego obsługa jest banalnie prosta i polega na wprowadzeniu zwykle 6-cio cyfrowego kodu otwarcia. Zamek zasilany jest z baterii 9V, która w większości zamków znajduje się na zewnątrz sejfu w klawiaturze. Zalecane jest używanie markowych baterii, które gwarantują bezawaryjne i prawidłowe działanie.

Wyczerpywanie się baterii jest sygnalizowane dźwiękowo przez większość zamków, lecz nawet po jej całkowitym wyczerpaniu istnieje możliwość prostej wymiany baterii na nową przez użytkownika lub otwarcie zamka z pomocą innej baterii. 

Zaawansowane wersje zamków elektronicznych można rozbudować o takie funkcje jak: otwarcie przez wprowadzenie dwóch kodów, wyprowadzenie do alarmu sygnału o przymusowym otwarciu, zwłoka czasowa otwarcia itd. Ograniczeniem zamków szyfrowych elektronicznych jest ich wyższa cena.

Jeśli ten artykuł nie rozwiał wszystkich Twoich wątpliwości lub nie odpowiedział na wszystkie Twoje pytania zapraszamy do kontaktu z naszym Konsultantem.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl