O sklepie

Witaj w sklepie internetowym sejfEXPERT - jedynym sklepie internetowym z sejfami, kasami i szafami pancernymi, w którym jakość jest wyższa niż cena.

Sejf S1 - wszystko co warto wiedzieć

Sejfy to urządzenia w których możesz przechowywać cenne dla siebie przedmioty, takie jak biżuteria, karty pamięci czy gotówkę. Posiadanie sejfu w domu w obecnych czasach to nic nowego, daje to poczucie bezpieczeństwa i ochrony naszego mienia. Szczególnie dodatkowe zabezpieczenie docenią posiadacze broni, ze względu na przepisy i ochronę osób trzecich przed nieuprawnionym dostępem do broni. [cyt. Ustawy o Broni i Amunicji oraz Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych]

Sejf klasy S1

Szczególną popularnością cieszą się sejfy klasy S1. Omawiana klasa spełnia wymagania określone w normie PN-EN 14450. W świetle obowiązujących przepisów sejf klasy S1 to minimum jakie musimy zapewnić jeśli chodzi o przechowywanie i magazynowanie broni. Warto dodać, że każdy sejf w klasie S1 musi posiadać certyfikat, który w Polsce wydaje Instytut Mechaniki Precyzyjnej.

 

Specyfikacja

Sejf S1 jest najczęściej wykonany z bardzo wytrzymałej blachy o grubości minimum 3 mm.

Dodatkowe zabezpieczenia dają:

  • wzmocniona płyta drzwi z osłoną mechanizmu ryglującego sejf
  • wytrzymałe rygle
  • zabezpieczenie przed przewierceniem zamka
  • wewnętrzna blokada drzwi

Sejfy w klasie S1 w standardzie posiadają w większości przypadków zamek kluczowy. Jednak rekomendowany jest zakup modelu wyposażonego w zamek elektroniczny z uwagi na lepsze zabezpieczenie i brak możliwości utraty klucza.

Sejf na broń S1

Sejf S1 jest głównie wykorzystywany przez ludzi uprawiających sporty strzeleckie, policjantów i myśliwych, czyli wszystkie te osoby, które mają do czynienia z bronią palną. Warto zadbać aby nasz sejf posiadał odpowiednie przegródki na broń lub inne cenne dla nas dokumenty. Do małego sejfu S1 spokojnie zmieścimy małe pistolety, czy broń krótką. W przypadku większych broni takich jak karabiny snajperskie czy broń specjalistyczna będzie rekomendowany zakup szafy S1, która pomieści nawet 14 sztuk broni w zależności od swoich wymiarów.

Co jeszcze możemy zmieścić w małym sejfie s1?

Oczywiście, główne zastosowanie sejfu S1 to przechowywanie broni, jednak możemy chronić w nim też inne rzeczy takie jak: pudełka na amunicję, gotówkę, ważne akta.

Poniżej tabela wymagań dotyczących klasyfikacji pojemników bezpiecznych, przedstawiająca porównań sejfów o klasie S1 i S2

 

sejf s1 - klasy odporności

 

Cena sejfu S1

sejfEXPERT znajdziesz duży wybór sejfów i szaf klasy S1. Szczególnie polecamy takie modele jak sejf Koliber 35 czy sejf ML 67 o powiększonych parametrach bezpieczeństwa. Ceny sejfów S1 są różne w zależności od wyposażenia i producenta, jednak analizując rynek najmniejsze sejfy S1 można kupić już za nieco ponad 380 zł brutto.

Jeśli chodzi o szafę S1, możemy ją kupić od 700 zł, a jeśli zależy nam na przechowywaniu broni lepszym rozwiązaniem będzie mały sejf w klasie S1 w cenie niższej niż 400 zł. Jedne z najdroższych modeli to specjalistyczne szafy o wadze nawet 200 kg zabezpieczone zamkiem kluczowym. Cena takich szaf wynosi ponad 1000 zł, jeśli naprawdę zależy nam na bezpieczeństwie.

 

Czy warto kupić sejf?

Odpowiedź na to pytanie, jest proste. Jeśli posiadamy broń to niejako jesteśmy zmuszeni przepisami prawa do odpowiedniego jej zabezpieczenia. W tym przypadku najlepszym rozwiązaniem będzie zakup sejfu S1. Również wszystkie inne osoby, które chcą zabezpieczyć się przed kradzieżą, powinny poważnie zastanowić się nad zakupem odpowiedniego sejfu do domu.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu. Pamiętaj, chętnie pomożemy Ci wybrać odpowiedni model z kategorii sejf S1 dopasowany do Twoich potrzeb.

 

Możesz skontaktować się z nami w zakładce kontakt

Tel. 798 77 00 55

E-mail: kontakt@sejfexpert.pl

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl