O sklepie

Witaj w sklepie internetowym sejfEXPERT - jedynym sklepie internetowym z sejfami, kasami i szafami pancernymi, w którym jakość jest wyższa niż cena.

Sejfy – jak przygotować miejsce montażu

Skoro odpowiedzieliśmy już sobie twierdząco na pytanie o potrzebę posiadania sejfu, pojawia się drugie pytanie: gdzie zamontujemy sejf? Tutaj wiele zależy od gabarytów naszego urządzenia, mały podręczny sejf łatwo ukryć w zakamarku jakich w domu nie ma wcale tak mało. W przypadku zakupu sejfu większego sprawa nie jest już taka prosta.  W tym wpisie postaramy się Państwu pomóc i podpowiedzieć na jakie rzeczy zwrócić uwagę przed zakupem.

 

Sposób montażu – podłoga czy ściana?

Standardowym sposobem montażu większości sejfów jest przykręcenie ich do podłogi, a wszystkie certyfikowane sejfy o wadze do 1000 kg posiadają konieczne do tego otwory na kotwy w dnie. Nie bez powodu taki montaż jest zalecany przez producentów, gdyż jest najbezpieczniejszy i najpewniejszy. Jest tak dlatego, że w przypadku próby wyrwania sejfu, oprócz trzymającej go kotwy przeciwdziała temu też jego waga.

Czasami zdarza się, że w wyznaczonym przez nas miejscu nie możemy wiercić. Przed montażem sejfu koniecznie należy upewnić się czy w podłodze nie przebiegają instalacje wodne, takie jak ogrzewanie podłogowe lub rury z wodą oraz instalacje elektryczne. W przeciwnym razie należy wyznaczyć miejsce gdzie takie przeszkody nie występują.

Alternatywnym sposobem montażu jest też przywiercenie tylnej ściany sejfu do ściany budynku. Trzeba pamiętać, że tego typu otwory montażowe nie są z reguły standardowym wyposażeniem sejfów. Także i w tym przypadku sejf powinien spoczywać na podłodze. Za takim montażem powinna przemawiać nie wygoda, ale brak możliwości zakotwienia sejfu do podłogi. Wykluczona jest sytuacja, kiedy sejf będzie wisiał na ścianie tylko na kotwach montażowych. Taki sposób montażu może spowodować samoistne oderwanie się sejfu od ściany i upadek, a trzeba pamiętać że najlżejsze z sejfów ważą ok kilkanaście kilogramów bez zawartości.

 

Wmurowanie sejfu w ścianę

Dla niektórych klientów ciekawą propozycją może okazać się także zamurowanie sejfu w ścianie. Tutaj jednak najczęstszą przeszkodą jest grubość ściany i głębokość sejfu. Najmniejsze sejfy ścienne z certyfikatem posiadają głębokość ok 24 cm, tak więc ściana musi być odpowiednio grubsza, a z tym często jest problem. Innym sposobem jest ustawienie sejfu na podłodze i zamurowanie go częściowo, np. do połowy głębokości. Taki montaż nie pozwala na całkowite ukrycie sejfu przed osobami postronnymi, ale może stanowić dodatkowe zabezpieczenie sejfu przed próbą wyrwania przez złodzieja.  

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl