Sejfy na broń długą 0

Sejfy na broń długą

Wszystkie osoby, które zakupiły broń długą muszą pamiętać o odpowiednim przechowywaniu swojego zakupu. Sejf przeznaczony na broń i amunicję jest obowiązkową inwestycją. Co warto wiedzieć na temat dostępnych modeli sejfów? Przedstawiamy podstawowe informacje.

Przechowywanie broni długiej

 

Zgodnie z prawem, a dokładniej, zgodnie z artykułem 32 Ustawy o broni i amunicji każda osoba, która zakupiła broń zobowiązana jest do przechowywania jej we właściwy sposób.

Sejfy MBL na broń długą umożliwiają przechowywanie różnego rodzaju broni oraz amunicji. Jednopłaszczowa, wykonana z wysokiej jakości stali konstrukcja korpusu sejfów, jak również stalowe bądź przeszkolone kuloodporne drzwi zapewnią całkowite bezpieczeństwo i uniemożliwiają dostęp do broni osobom nieupoważnionym.

 

Różne modele sejfów na broń długą

 

Sejfy MBL na broń długą dostępne są w różnych rozmiarach, dzięki czemu każdy użytkownik może wybrać ten, który będzie w 100% dostosowany do jego potrzeb. Dostępne są między innymi sejfy z uchwytem na 3 sztuki broni, z uchwytem na 4, 5, 8, bądź 14 sztuk.

Zakupić można sejfy wolnostojące, jak również sejfy przeznaczone do montażu w meblach lub we wnękach meblowych. Wśród licznych propozycji znajdziemy sejfy z różnym układem półek, z zamontowanymi na drzwiach pojemnikami na akcesoria, ze skrytką pionową bądź poziomą. W zależności od preferencji zdecydować się można na sejf na zamek kluczowy, elektroniczny lub szyfrowy.

 

4 linie sejfów MBL

 

Warto tutaj wspomnieć o czterech liniach, w których dostępne są sejfy MBL na broń długą, poniżej zamieszczamy podstawowe informacje na temat każdej z nich.

  • Standard – sejfy z tej linii wyposażone są w zamek kluczowy klasy A, mają standardowy mechanizm ryglowania, dostępne są w dwóch wersjach kolorystycznych z palety RAL – 7035 i 6007.
  • Strong – ryglowanie przebiega z wykorzystaniem mechanizmu zębatego działającego liniowo na całej wysokości sejfu. Sejfy z tej linii wyposażone są w zamek elektroniczny, w okrągłą metalową klamkę i szyld z blachy nierdzewnej.
  • Premium Chrom/Gold – mechanizm ryglowania jest taki sam, jak w sejfach linii Strong. Dno sejfów Premium zabezpieczone jest specjalną pianką, która chroni kolby karabinów, wnętrze sejfów natomiast wykończone jest flokiem.
  • Lux – sejfy tej linii wyposażone są w przeszkolone, kuloodporne drzwi. Zabudowa zewnętrzna może być wykonana z drewna lub wykończona powłoką lakierniczą o wysokim połysku.

Co ważne, każdy zakupiony przez nas sejf musi posiadać certyfikację, która będzie potwierdzeniem, że należy on co najmniej do klasy S1.

Podsumowanie

 

W dzisiejszych czasach nie tylko myśliwi, ale również inne osoby zakupują broń długą. Po raz kolejny przypominamy jak istotne jest odpowiednie przechowywanie takiej broni i podkreślamy, że zakup sejfu na broń jest priorytetem zapewniającym bezpieczeństwo.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl