O sklepie

Witaj w sklepie internetowym sejfEXPERT - jedynym sklepie internetowym z sejfami, kasami i szafami pancernymi, w którym jakość jest wyższa niż cena.

Jak otworzyć sejf? Przewodnik po zamkach.

Certyfikowane sejfy, służące do przechowywania wartości lub broni posiadają różne zamki, a co za tym idzie otwiera się je w różny sposób.

Sejf z zamkiem kluczowym

Najczęściej spotykanym zamkiem w sejfach jest zamek kluczowy. Jego niewątpliwą zaletą jest cena, ale ma też swoje wady: możliwość złamania lub utraty klucza. Otwarcie zamka kluczowego w sejfie nie różni się niczym od powszechnie stosowanych zamków kluczowych. Jeśli podczas otwierania sejfu nie możemy przekręcić klucza o ok 170 stopni, to możliwe jest, że klucz uległ uszkodzeniu lub do wnętrza zamka dostało się jakieś ciało obce. W takim przypadku należy dokładnie obejrzeć zarówno klucz jak i dziurkę od klucza i sprawdzić czy nie widać jakichś uszkodzeń bądź zabrudzeń. Zabrudzenia należy w miarę możliwości usunąć, natomiast w przypadku dostrzeżenia uszkodzenia klucza (np. skrzywienie ząbka) nie wolno go dalej używać. Jeśli posiadamy zapasowy klucz, możemy spróbować za jego pomocą otworzyć sejf. W przypadku gdy powyższe zabiegi nie przyniosły skutku – pozostaje wezwać na pomoc specjalistę.

Sejf z zamkiem szyfrowym mechanicznym

Nieco mniej popularnym typem zamka jest zamek szyfrowy mechaniczny. Jest bezpieczniejszy od zamka kluczowego, nie wymaga zasilania elektrycznego, ale wprowadzenie kodu zajmuje ok 30 sekund, co dla niektórych jest czasem zbyt długim. Problemy z jego otwarciem mogą wynikać z pomyłki przy wprowadzaniu kodu (co w przypadku, gdy używamy go raz na jakiś czas nie jest wcale takie rzadkie). W takim przypadku najlepiej jeszcze raz przeczytać instrukcję otwierania, upewniając się że wszystkie czynności wykonujemy prawidłowo. Jeśli czynności wykonywane zgodnie z instrukcją nie przynoszą pożądanego efektu, a sejf pozostaje nadal zamknięty – musimy także i w tym wypadku dzwonić po pomoc.

Sejf z zamkiem elektronicznym

Najnowocześniejszym a także najprzyjaźniejszym w obsłudze rozwiązaniem jest zamek elektroniczny. Ich zaawansowane modele pozwalają na używanie zamka niezależnie przez 9 i więcej użytkowników, podłączenie do alarmu, aktywacja cichego alarmu, zwłoki czasowej, dostęp do historii zdarzeń itp. Otwarcie takiego zamka najczęściej odbywa się przez wprowadzenie 6-cyfrowego kodu. Zamki elektroniczne zasilane są bateriami, które należy wymieniać kiedy zamek to zasygnalizuje. Przy wymianie najlepiej używać takich samych baterii jakich użył producent, gwarantuje to poprawne działanie zamka. Jedną z przyczyn nieprawidłowego działania sejfu może być zastosowanie baterii słabej jakości i w przypadku stwierdzenia nieprawidłowego działania zamka, zacząć należy od jej wymiany. Jeśli po tej operacji zamek nadal nie działa poprawnie lub nie można go otworzyć konieczna jest interwencja serwisu.

 

Zapraszamy do kontaktu z naszym serwisem pod numerem telefonu 783 11 00 30. Działamy na terenie całego kraju. Otworzymy każdy sejf!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl